Salon Optyczny Oculus – aktualności

Do regularnego odwiedzania strony salonu optycznego Oculus we Wrocławiu zachęcamy zarówno naszych Pacjentów, jak i osoby poszukujące rzetelnej bazy wiedzy. W tym dziale gromadzimy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. W poszczególnych artykułach pokazujemy, jak wygląda komputerowe badanie wzroku i podpowiadamy, czym się kierować, przy wyborze soczewek kontaktowych i okularów. Zachęcamy do lektury wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o aktualnych metodach diagnozowania i leczenia wad wzoru oraz poszukują rzetelnych informacji dotyczących pielęgnacji okularów i soczewek kontaktowych.

 

 

dobieranie okularów

Twarz owalna

Osobom o twarzy owalnej najłatwiej jest znaleźć wymarzone oprawki. To dlatego, że w zasadzie we wszystkich modelach jest im dobrze  ze względu na idealne proporcje długości twarzy do szerokości. Uwagę trzeba zwrócić  jedynie na szerokość okularów – nie mogą one za mocno wystawać poza najszerszą część twarzy.

Twarz kwadratowa

Cechą charakterystyczną tego typu twarzy jest silnie zarysowana szczęka. W celu złagodzenia ostrych rysów, zaleca się wybór opraw okrągłych lub owalnych. Dobrze sprawdzą się grubsze ramki.

Twarz okrągła

Twarz okrągła ma miękkie kontury, a jej długość i szerokość wydają się takie same. Odpowiednio dobranymi oprawkami można ją wyszczuplić i wydłużyć. W tym przypadku idealnie sprawdzają się fasony kanciaste, które dodadzą wyrazistości, wyostrzą rysy twarzy. Będą pasowały modele prostokątne i kwadratowe zwężające się do dołu, a także tzw. kocie kształty (wydłużane ku górze).

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna wyraźnie zwęża się ku dołowi. Okulary nie powinny podkreślać najszerszej części twarzy, czyli tej na wysokości skroni. W tym wypadku najlepszym wyborem będą oprawki transparentne i delikatne – owalne, okrągłe lub kocie.

Twarz trapezowa

Twarz o kształcie trapezu zwęża się ku górze. W tym przypadku jej proporcje możemy poprawić masywniejszymi oprawkami z wyraźnie zaznaczoną górną częścią.

Powyżej opisane kształty twarzy wymienia się najczęściej w poradnikach i w artykułach poświęconych modzie. Często spotykamy się też z określeniami: twarz pociągła, w kształcie serca, gruszki, geometryczna, itd.  Jednak twarz każdego z nas jest inna, ma indywidualne cechy i proporcje, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie przyporządkować jej do określonego typu czy kształtu.

Ponadto w salonie optycznym przy doborze opraw bierze się pod uwagę inne czynniki, takie jak: budowa twarzy, ewentualne asymetrie, typ karnacji, wielkość wady wzroku, nasze upodobania oraz bieżące trendy modowe. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są oprawki. Wygodne i idealnie dopasowane okulary dodadzą nam niepowtarzalnego wyglądu – ich noszenie nie będzie przykrym obowiązkiem.

facebook

Copyright Oculus | Polityka prywatności

d3projekt