Salon Optyczny Oculus – aktualności

Do regularnego odwiedzania strony salonu optycznego Oculus we Wrocławiu zachęcamy zarówno naszych Pacjentów, jak i osoby poszukujące rzetelnej bazy wiedzy. W tym dziale gromadzimy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. W poszczególnych artykułach pokazujemy, jak wygląda komputerowe badanie wzroku i podpowiadamy, czym się kierować, przy wyborze soczewek kontaktowych i okularów. Zachęcamy do lektury wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o aktualnych metodach diagnozowania i leczenia wad wzoru oraz poszukują rzetelnych informacji dotyczących pielęgnacji okularów i soczewek kontaktowych.

 

 

okulista

Jeśli zauważymy u siebie jakiekolwiek problemy związane z zaburzeniami ostrości wzroku lub zawężeniem pola widzenia, koniecznie powinniśmy udać się do okulisty. Sygnałem do odwiedzania gabinetu okulistycznego są również wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe oczu. Pamiętajmy, że choroby i wady wzroku w większości przypadków można wcześnie zdiagnozować, przeprowadzając odpowiednie badanie wzroku. Co więcej, bardzo często można zatrzymać postęp wielu chorób dotykających naszych oczu.

 

Kiedy należy udać się na wizytę do okulisty?

Wizyta u okulisty zalecana jest w przypadku, gdy pojawiają się takie dolegliwości jak m.in.:

  • częste mruganie
  • mrużenie oczu podczas czytania czy oglądania telewizji
  • powtarzające się stany zapalne powiek i spojówek
  • bóle głowy
  • choroby wzroku

Niektóre choroby wzroku, takie jak jaskra czy zmętnienie soczewki, mogą występować z powodów genetycznych. Jeśli mamy w bliskiej rodzinie osobę, która jest obciążona chorobami wzroku, należy dbać o odpowiednią profilaktykę poprzez wykonywanie corocznych badań wzroku.

Wizyta w gabinecie okulistycznym jest wskazana również u osób po czterdziestym roku życia, ponieważ wraz z wiekiem rozwija się wiele chorób oczu, a jednocześnie pogłębiają się wady wzroku.

Pamiętajmy, że okresowe, profilaktyczne badania wzroku u okulisty, umożliwiają wczesne wykrycie bardzo wielu schorzeń, które w początkowej fazie przebiegają bezobjawowo. Należy do nich m.in. jaskra. Niestety większość pacjentów ignoruje tę konieczność i zgłasza się do lekarza w momencie, gdy występuje u nich już znaczny ubytek pola widzenia, co niestety jest nieodwracalne w przypadku tej choroby.

Nie tylko wady wzroku powinny być zgłaszane u okulisty. Do lekarza należy się udać w momencie, gdy pojawiają się m.in. zmiany zapalne oczu i rozporowe w obrębie gałki ocznej i powiek. Zmiany takie mogą przyczyniać się do trwałych uszkodzeń, prowadzących do pogorszenia się widzenia, a niekiedy nawet utraty wzroku.

Podczas wizyty w gabinecie w przypadku wykrycia ewentualnych problemów okulista zleca wykonanie dodatkowych badań w celu postawienia trafnej diagnozy.

 

facebook

Copyright Oculus | Polityka prywatności

d3projekt