Salon Optyczny Oculus – aktualności

Do regularnego odwiedzania strony salonu optycznego Oculus we Wrocławiu zachęcamy zarówno naszych Pacjentów, jak i osoby poszukujące rzetelnej bazy wiedzy. W tym dziale gromadzimy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. W poszczególnych artykułach pokazujemy, jak wygląda komputerowe badanie wzroku i podpowiadamy, czym się kierować, przy wyborze soczewek kontaktowych i okularów. Zachęcamy do lektury wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o aktualnych metodach diagnozowania i leczenia wad wzoru oraz poszukują rzetelnych informacji dotyczących pielęgnacji okularów i soczewek kontaktowych.

 

 

Jak rozpoznać u siebie dalekowzroczność?

Dalekowzroczność najczęściej jest wynikiem zbyt krótkiej gałki ocznej albo zbyt płaskiej rogówki. W wyniku tego zjawiska pacjent może wyraźnie widzieć przedmioty znajdujące się w oddali, jednak obraz rzeczy będących blisko jest rozmyty.

Jak rozpoznać u siebie objawy dalekowzroczności?

  • Przedmioty znajdujące się w pobliżu wydają się rozmazane, nieostre. Aby je dobrze zobaczyć, musisz przymrużyć oczy. Ujawnia się to szczególnie często podczas czytania.
  • Często towarzyszy ci napięcie oczu, a nawet pieczenie i ból.
  • Odczuwasz dyskomfort w okolicy oczu, a nawet ból głowy po długotrwałym czytaniu, pisaniu lub pracy przed komputerem.

Ta dolegliwość oczu zwykle rozwija się stopniowo. Do pewnego momentu może być całkowicie skorygowana przez zdolności akomodacyjne oka. Dlatego bardzo ważne jest, aby już przy zauważeniu pierwszych objawów, udać się do okulisty. Lekarz oceni stopień dalekowzroczności i zaproponuje metodę leczenia.

Jak leczyć dalekowzroczność?

Dalekowzroczność to wada wzroku korygowana z zastosowaniem szkieł skupiających, czyli tzw. plusów. Wielu pacjentów nie musi jednak nosić ich przez cały czas, a wyłącznie podczas czynności wymagających patrzenia z bliska, czyli np. czytania lub pisania. Soczewki skupiające wyrównują wówczas zbyt małą zdolność załamującą soczewki i rogówki, dlatego promienie są załamywane mocniej i padają bliżej, czyli na siatkówkę.

Nadwzroczność może być korygowana również z zastosowaniem soczewek kontaktowych. Istnieje również możliwość korekcji wzroku poprzez zabieg chirurgii refrakcyjnej, o czym jednak decyduje lekarz okulista.

facebook

Copyright Oculus | Polityka prywatności

d3projekt