Salon Optyczny Oculus – aktualności

Do regularnego odwiedzania strony salonu optycznego Oculus we Wrocławiu zachęcamy zarówno naszych Pacjentów, jak i osoby poszukujące rzetelnej bazy wiedzy. W tym dziale gromadzimy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. W poszczególnych artykułach pokazujemy, jak wygląda komputerowe badanie wzroku i podpowiadamy, czym się kierować, przy wyborze soczewek kontaktowych i okularów. Zachęcamy do lektury wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o aktualnych metodach diagnozowania i leczenia wad wzoru oraz poszukują rzetelnych informacji dotyczących pielęgnacji okularów i soczewek kontaktowych.

 

 

Wpływ komputera na wzrok

Kiedy komputer może źle wpływać na nasz wzrok?

W większości przypadków problemem nie jest samo korzystanie z komputera, ale sposób, w jaki to robimy. Przede wszystkim powinniśmy robić sobie regularne przerwy od pracy przed komputerem, średnio co dwie godziny. Podczas przerwy należy oderwać wzrok sprzed ekranu i najlepiej przez kilka minut patrzeć w dal, czyli np. w krajobraz za oknem. Idealnie jest, jeśli w pobliżu jest park lub przynajmniej kilka drzew, ponieważ naturalny kolor zielony bardzo dobrze wpływa na nasz wzrok. Dodatkowo warto ustawić w pomieszczeniu kilka roślin, które neutralizują wpływ szkodliwego promieniowania. Pomieszczenie, w którym znajduje się komputer, powinno być również wietrzone.

Osoby regularnie spędzające przed komputerem wiele godzin powinny pamiętać o profilaktycznych badaniach okulistycznych. Niestety problem większości pacjentów polega na tym, że zgłaszają się do gabinetu specjalisty dopiero wtedy, gdy pojawiają się poważne problemy ze wzrokiem. W większości przypadków to trochę za późno. Lepiej wcześniej skonsultować się ze specjalistą, który może zalecić stosowne okulary przeznaczone do pracy przed komputerem. Z kolei osoby w okularach korekcyjnych powinny zaopatrzyć się w szkła antyrefleksyjne, które minimalizują szkodliwe dla oczu odbicia światła od powierzchni szkieł okularów i monitora, polepszając komfort widzenia.

Inną kwestią jest poziom nawilżenia oka. Skupiając przez długi czas wzrok na monitorze ograniczamy ilość mrugnięć, przez co dochodzi do wysuszenia dolnej części oka. Aby przeciwdziałać uczuciu suchości oczu, warto podczas przerw jak najwięcej mrugać oczami. Niekiedy pomocne bywają również odpowiednio dobrane przez okulistę krople nawilżające do oczu.

facebook

Copyright Oculus | Polityka prywatności

d3projekt