Optyk Oculus we Wrocławiu – aktualności


Dobór okularów korekcyjnych

Szkła okularowe są wciąż najczęściej wybieraną metodą korekcji wad ostrości wzroku. Jeśli zauważamy u siebie jakiekolwiek problemy ze wzrokiem, powinniśmy w pierwszej kolejności udać się do specjalisty ( okulisty lub optometrysty ), który dobierze odpowiednie szkło adekwatnie do zdiagnozowanej wady. Natomiast salon optyczny to idealne miejsce, w którym będziemy mogli dobrać odpowiednie okulary stosownie do swoich potrzeb, upodobań i gustu.

w czym pomaga optometrysta

Wiele osób nie wie do końca, czym zajmuje się optometrysta i kiedy należy się do niego udać. W niektórych krajach europejskich, takich jak Niemcy, Holandia, Norwegia czy Wielka Brytania, optometrysta jest specjalistą pierwszego kontaktu. Do jego zadań należy m.in. dobór odpowiedniej korekcji okularowej, przepisywanie soczewek kontaktowych, prowadzenie rehabilitacji widzenia. 

ciśnienie dna oka

Dzięki badaniom ciśnienia wewnątrzgałkowego można określić wysokość ciśnienia, co jest między innymi  niezbędne dla prawidłowej diagnostyki jaskry i ocenie jej zaawansowania. Najbardziej skuteczną metodą walki z tą chorobą jest obniżanie ciśnienia, nawet jeśli jego wartość mieści się w granicach normy

okulista

Jeśli zauważymy u siebie jakiekolwiek problemy związane z zaburzeniami ostrości wzroku lub zawężeniem pola widzenia, koniecznie powinniśmy udać się do okulisty. Sygnałem do odwiedzania gabinetu okulistycznego są również wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe oczu. Pamiętajmy, że choroby i wady wzroku w większości przypadków można wcześnie zdiagnozować, przeprowadzając odpowiednie badanie wzroku. Co więcej, bardzo często można zatrzymać postęp wielu chorób dotykających naszych oczu.

okulary dla dziecka

Różnorodne wady wzroku mogą dotykać nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Problemy takie jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm zwykle ujawniają właśnie w dzieciństwie. Powstają w wyniku różnorodnych nieprawidłowości w budowie gałek ocznych, a często są też uwarunkowane genetycznie.

facebook

Copyright Oculus

d3projekt